Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dobry wybór
Sprzedawca
  • więcej
Wysyłka
Ocena produktu
Stan produktu
Typ hulajnogi
Płeć
Kolor
Maksymalne obciążenie
Funkcje sprzętu sportowego
Liczba kół
Średnica koła (mm)
Twardość kółek
Klasa tolerancji łożyska
Materiał
Wyczyść filtry

Marka: spartan usuń

Hulajnogi

Hulajnogi przeżywają renesans, głównie za sprawą ich upowszechnienia się wśród dorosłych. Również i dzieci chętnie wybierają właśnie taki pojazd, by jeździć nim na co dzień, na trasach rowerowych czy też w skate parku. W zależności od tego, dla kogo i do czego ma być przeznaczona hulajnoga, należy przyjąć inny tryb wyboru odpowiedni dla kupującego sprzęt.

Kto będzie korzystał z hulajnogi?

Jeśli z pojazdu ma korzystać kilkulatek, to w jego przypadku sprawdzi się hulajnoga trójkołowa. Kolorowa, poręczna, wykonana najczęściej z lekkich materiałów – będzie pojazdem, który sprawi wiele frajdy dziecku. Jednym z możliwych wyborów dla najmłodszych są hulajnogi 2w1 z siodełkiem, które ułatwiają korzystanie oraz utrzymanie równowagi. Takie siodełko z czasem można zdemontować. Bardzo dobrze w tym charakterze sprawdzi się modna, bezpieczna i wygodna w użyciu hulajnoga marki Spokey.

Dla uczniów szkół podstawowych, którzy mają 7–8 i więcej lat, warto wybrać modele rekreacyjnych pojazdów tego typu, nawet i takie, które przeznaczone są dla dorosłych użytkowników. Jeśli opanowali już obsługę pierwszej, lekkiej i prostej pod względem konstrukcyjnym hulajnogi, kolejna może być już bardziej zaawansowana.

Z kolei dorosły użytkownik może wybrać hulajnogę rekreacyjną, wyczynową bądź rozwiązanie z silnikiem lub z siodełkiem.

Parametry wyboru hulajnogi

Klient przystępujący do wyboru hulajnogi dla siebie, swojego dziecka czy innej osoby powinien wziąć pod uwagę kilka różnych jej parametrów. Pierwszym z nich będzie typ i wielkość kółek, w jakie wyposażony jest pojazd. Duże koła zapewnią wysoki komfort jazdy z większą prędkością, choć hulajnoga traci wówczas na zwrotności. Natomiast małe kółka o średnicy poniżej 120 mm będą ułatwiać prowadzenie. Sprawdzą się podczas jazdy rekreacyjnej i wyczynowej.

Koła mogą być plastikowe, kauczukowe bądź pompowane. Różnią się profilem oraz stopniem twardości. Twarde kółka oznaczone w granicach od 86A do 100A są montowane w hulajnogach wyczynowych. Warto sprawdzić także średnicę, twardość i liczbę kół w danym pojeździe.

Tajemniczym na pierwszy rzut oka parametrem może wydawać się klasa tolerancji łożyska. Określa ją standard ABEC, a im wartość tego wskaźnika wyższa, tym łożyska działają efektywniej i szybciej się obracają, np. hulajnoga dla dziecka będzie wyposażona w wolniejsze łożyska z klasy ABEC1-ABEC3.

Warto aby hulajnoga zapewniała amortyzację, jeśli będzie się na niej jeździć głównie np. po kostce brukowej. Istotnym elementem wpływającym na decyzję powinno być też maksymalne obciążenie hulajnogi, które wynosi od 20 do nawet 150 kg. Wiąże się to z zamontowaniem w sprzęcie wytrzymałego podestu, który jest główną częścią pojazdu. Jego długość decyduje o tym, czy wygodnie będzie jeździło się hulajnogą na dłuższych trasach, czy wykonywało ewolucje w powietrzu – dotyczy to zwłaszcza hulajnogi wyczynowej.

Zanim kupisz hulajnogę, zdecyduj, czy ma mieć możliwość regulacji wysokości kierownicy i jej złożenia. Przydać może się również antypoślizgowy podest, pokryty grip tape, czyli papierem ściernym zwiększającym bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Jeśli szukasz pojazdu dla dziecka, wybierz trójkołowy, bezpieczny sprzęt. Możesz też nabyć zwrotną i szybką hulajnogę wyczynową.

więcej