Sprawdź najpopularniejsze zagraniczne powieści:
Sięgnij po największe dzieła literatury światowej, napisane przez słynnych pisarzy, jak Aleksander Dumas czy Margaret Atwood. W naszym sklepie znajdziesz obszerną kategorię literatury pięknej obcej – możesz skorzystać z angielskiej beletrystyki czy beletrystyki światowej. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować w tym właśnie zakresie.
Romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a do tego thrillery i horrory, które wywołują ciarki na całym ciele. W klasyce literatury światowej znajdziesz wszystko, czego możesz oczekiwać po takich dziełach. Nie ma znaczenia, fanem jakiego gatunku literackiego jesteś – czy bliższe Ci są powieści obyczajowe, czy może historyczne bądź fantastyczne. Wszystkie najważniejsze klasyki beletrystyki światowej są w naszej ofercie obcej literatury pięknej. Bestsellery z kategorii beletrystyka zagraniczna umożliwią Ci zapoznanie się z najważniejszymi, klasycznymi dziełami literatury pięknej obcej.
Każdy oczytany człowiek powinien znać najwybitniejsze, światowe powieści, które były docenione w wielu konkursach i uzyskały prestiżowe wyróżnienia. Oferujemy książkowe nowości z literatury pięknej obcej, jak i klasyczną beletrystykę światową. Literaturę piękną zagraniczną tworzy wielu autorów, których książki powinny znaleźć się na Twojej półce. Sięgnij po powieści amerykańskich, europejskich i azjatyckich pisarzy. Poznawaj literackie nowości, dzieła noblistów, jak i obiecujących debiutantów. W naszym sklepie dostępne są też kultowe pozycje beletrystyki klasycznej autorstwa pisarzy tworzących w poprzednich stuleciach. Wśród książek z zakresu literatury pięknej obcej znajdziesz zarówno pozycje dotyczące czasów współczesnych, jak i dawnych.
Jakie książki z gatunku beletrystyka zagraniczna możemy Ci w szczególności polecić? Z pewnością przekrój książek filozoficznych Paulo Coelho, przygodowe „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne, „Dżumę” Alberta Camusa czy „Zbrodnię i Karę” Fiodora Dostojewskiego. Louisa May Alcott wprowadzi Cię w świat „Małych kobietek” (polecamy również polskie wydanie „Pod krzewami bzu”, które w księgarniach zadebiutuje pod koniec stycznia), a Margaret Atwood pokaże realia życia w trudnym świecie wykreowanym w „Opowieści podręcznej”. Jeśli chcesz zapoznać się z angielską beletrystyką, zacznij od książek Jane Austen.
Sprawdź te popularne książki:
Klasyka literatury, Seria Genialna Przyjaciółka, Opowieść podręcznej - książka, Małe kobietki - książka, Tajemniczy ogród - książka, Folwark zwierzęcy - książka, Alicja w Krainie Czarów - książka, Rok 1984 - książka, Mały książę - książka, Nowy Wspaniały Świat - książka, Baśnie Andersena, Boska komedia - książka, Mistrz i Małgorzata - książka, Jądro ciemności - książka, Zbrodnia i kara - książka, Romeo i Julia - książka, Wielki Gatsby - książka, Hamlet - książka, Dżuma - książka, Don Kichot - książka, Bracia Karamazow - książka, Stary człowiek i morze - książka, Moby Dick - książka, Doktor Dolittle - książka, Pinokio - książka, Księga Dżungli - książa, Trzej muszkieterowie - książka, Lord Jim - książka, Cierpienia młodego Wertera - książka
Literatura piękna zagraniczna - najczęściej zadawane pytania
Literatura piękna to bardzo szeroka grupa dzieł, która obejmuje wszystkie gatunki prozy fabularnej. Oznacza to, że należą do niej wszystkie książki fikcyjne, czyli przedstawiające wymyślone przez autora wydarzenia i bohaterów (przynajmniej w części). Określeniem zamiennym dla literatury pięknej jest beletrystyka. Słowo to pochodzi od francuskiego belles-lettres, czyli dosłownie literatura piękna.
Literatura piękna obca (beletrystyka obca) w swoim zbiorze zawiera więc jedynie fabularne powieści zagraniczne. W tej kategorii znajdą się tytuły, które wyszły spod piór autorów europejskich, amerykańskich i ze wszystkich innych rejonów świata. Część z nich może należeć do obowiązkowych lektur szkolnych.
Proponujemy powieści obce każdego gatunku, od książek obyczajowych, przez suspense, aż po opowieści filozoficzne. W tej kategorii można znaleźć również powieści psychologiczne, a także horrory i thrillery, w tym polityczne.
Choć mogłoby się wydawać, że literatura piękna to dział przede wszystkim dla dorosłych, w rzeczywistości można znaleźć w nim także tytuły przeznaczone młodzieży i dzieciom. Oferujemy wciągające lekkie komedie czy też powieści z gatunku bildungsroman. Wśród zagranicznej literatury pięknej nie brakuje również tomików wierszy czy zbiorów opowiadań – tych bardziej i mniej znanych autorów.
Z całą pewnością warto poznać największe klasyki światowe. Należy do nich „Rok 1984”, George’a Orwella, powieść science-fiction, która w dosadny, sposób przedstawiająca przerażającą dystopijną wizję świata, poddanego pełnej inwigilacji władzy totalitarnej. Podobną tematykę, choć zupełnie inaczej opracowaną, obejmują „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood, jednej z najsłynniejszych pisarek kanadyjskich. Akcja powieści dzieje się w świecie rządzonym przez radykalnych konserwatystów, dla których kobiety są „podręcznymi” do rodzenia dzieci. Osoby zainteresowane takim klimatem może też poruszyć klasyka beletrystyki zagranicznej: „Jądro ciemności,” Josepha Conrada, której fabuła opiera się na życiu pozbawionym moralności i zahamowań w kolonizowanej Afryce.
Warto zwrócić swoją uwagę także na książkę „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, którą uznaje się za jedną z najwybitniejszych powieści na świecie. W poszukiwaniu literackich doznań nie sposób ominąć „Małego Księcia”, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego, niepozornej książeczki, która od lat zachwyca dzieci i dorosłych. Filozoficzna opowieść o przyjaźni, samotności, miłości i trudach życia jest jedną z najważniejszych pozycji literackich, które dotąd powstały. Absolutną klasyką literatury pięknej obcej jest także „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Książka w przystępny sposób opowiada o życiu angielskiej klasy wyższej z przełomu XVIII i XIX wieku.
Osoby, które interesują przede wszystkim światowe klasyki literatury, a przy tym cenią sobie fantastykę, powinny uzupełnić swoją biblioteczkę o powieści docenionego amerykańskiego pisarza Kurta Vonneguta. Spod jego pióra wyszły jedne z najbardziej poczytnych powieści fantastyki naukowej, a także książek postmodernistycznych. To autor takich dzieł, jak „Rzeźnia numer pięć”, która zajęła znaczące 18. miejsce na liście najlepszych powieści anglojęzycznych XX. wieku według Modern Library. Z kolei miłośnikom thrillerów, a także powieści historycznych, polecamy książki Bernarda Cornwella, brytyjskiego autora cyklu „Wojny Wikingów”, na podstawie którego zrealizowano serial „Upadek królestwa” (BBC).
Z pewnością warto poznać bliżej dorobek autorski Georga Orwella, angielskiego dziennikarza i pisarza, którego najbardziej znanymi powieściami są „Rok 1984” oraz „Folwark zwierzęcy”. To niezwykłe historie z podtekstami politycznymi, które zwracają uwagę na liczne problemy społeczne, w tym o tematyce antyutopijnej.
W swojej domowej biblioteczce warto zrobić miejsce również dla powieści Gabriela Garcia Marqueza, kolumbijskiego powieściopisarza i laureata nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1982 roku. Jego książka „Sto lat samotności” została uznana za jedną z najważniejszych książek hiszpańskojęzycznych. Chociażby ze względu na fakt, że jego dzieła znajdują się na liście lektur obowiązkowych w szkole, każdy czytelnik powinien spotkać się na swojej literackiej drodze także z Fiodorem Dostojewskim, rosyjskim autorem takich głośnych książek, jak „Zbrodnia i kara” czy „Bracia Karamazow”.