Szlifierka mimośrodowa EINHELL te-rs 40 e 4462000

Ranking otwiera świetna i wydajna szlifierka mimośrodowa Einhell. Dlaczego akurat ten produkt znajduje się na czele zestawienia? Posiada bardzo mocny silnik o mocy 400 W, który zapewnia prędkość obrotową talerza na poziomie nawet 24000/min. Konstrukcja urządzenia jest bardzo poręczna i sprzyja długiej pracy m.in. dzięki zastosowaniu przyjemnych w uchwycie materiałów na rękojeści. Dodatkowy chwyt przed tarczą umożliwia pracę dwuręczną, co skutkuje stabilnym dopasowaniem całej powierzchni roboczej do elementu obrabianego.

Dodatkowo jest to szlifierka mimośrodowa z regulacją obrotów, która odbywa się elektronicznie przy pomocy pokrętła. Majsterkowicz może więc dostosowywać ilość obrotów do aktualnych potrzeb w trakcie pracy. W modelu tym zastosowano łatwy w montażu rzepowy system mocowania papieru ściernego. Ułatwia prowadzenie prac poprzez intuicyjne oderwanie zużytego materiału roboczego i nałożenie nowego. Kurz i pył powstały podczas pracy odsysany jest do specjalnego zbiornika, jednak może być też usuwany przy udziale podłączonego odkurzacza. Jest to opcja dla osób, które chcą cieszyć się niezawodnym sprzętem przez długi czas i mają spore wymagania co do wydajności.

Szlifierka Einhell

Szlifierka mimośrodowa DEWALT DCW210P2-QW

Wysokiej jakości produkt od amerykańskiego producenta elektronarzędzi. Dzięki zakresowi obrotów 12000/min bardzo dobrze sprawdza się pracach polerskich, szlifowaniu drewna i innych materiałów wymagających zgrubnego zdjęcia wierzchniej warstwy. Prezentowana szlifierka mimośrodowa Dewalt to produkt o wyjątkowej lekkości i charakteryzujący się poręczną obudową. Nie powoduje też nadmiernego zmęczenia dłoni wibracjami powstałymi na skutek jej pracy.

Szlifierka Dewalt

Szlifierka mimośrodowa MAKITA BO 5041

Jaka szlifierka mimośrodowa od japońskiego koncernu będzie godna polecenia? Z pewnością jednym z takich modeli jest BO 5041. Moc znamionowa 300 W, amplituda oscylacji 1,4 mm i zakres obrotów 4000-12000/min pozwalają na sprawne i komfortowe prace szlifierskie i polerowanie powierzchni. Opisywana szlifierka mimośrodowa Makita może być używana nie tylko przez amatorów, ale też osoby zawodowo zajmujące się obróbką szlifierską materiałów. Niska waga narzędzia (1,4 kg) i bardzo skuteczny system mocowania papieru na rzep sprzyjają długotrwałej pracy bez nadmiernego zmęczenia rąk użytkownika.

Skuteczność odsysania pyłu podczas pracy jest możliwa dzięki licznym otworom w podstawie talerzowej. Zaleca się stosowanie zawsze adekwatnych do stopy papierów ściernych, by były otwory nie zostały zakryte materiałem. W innym wypadku szlifierka mimośrodowa nie będzie efektywnie pochłaniać pyłu przez wbudowany układ odsysania.

Szlifierka Makita

Szlifierka mimośrodowa METABO 600131000 

Moc znamionowa tego narzędzia pochodzącego od niemieckiego producenta oscyluje na poziomie 320 W. Szlifierka mimośrodowa Metabo świetnie sprawdza się w trudniejszych zadaniach, dzięki sporej liczbie obrotów z przedziału 4200-11000/min i amplitudzie oscylacji 5 mm. Parametry te sprawiają, że radzi sobie świetnie nawet ze zgrubnym zdzieraniem powierzchni, a tym bardziej polerowaniem.

Szlifierka ta poza ponadprzeciętnymi właściwościami obróbczymi ma też ergonomiczny uchwyt zapewniający miękki i jednocześnie pewny chwyt narzędzia. Dociskanie go w kluczowych momentach jest możliwe dzięki obecności przedłużonej rękojeści. Praca dwuręczna zapewnia lepsze przyłożenie powierzchni roboczej urządzenia do materiału i uzyskanie lepszych efektów. To kolejna szlifierka mimośrodowa z regulacją obrotów. Zajmuje się tym dedykowany system elektroniczny Vario.

Szlifierka Metabo

Szlifierka mimośrodowa Bosch Professional B0601387500

W zestawieniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela niemieckiej marki. Ten egzemplarz może pochwalić się bardzo przyjemnym w dotyku materiałem rękojeści, zapewniającym pewność podczas prowadzenia sprzętu. System mikrofiltracji Bosch sprawdza się bardzo dobrze podczas pracy z dowolnym materiałem przystosowanym do tego rodzaju urządzenia. Szlifierka mimośrodowa Bosch posiada funkcję wstępnego nastawu prędkości obrotowej z przedziału 7500-12000/min. Wartość oscylacji waha się pomiędzy 15000-24000/min.

Dlaczego akurat ten model marki Bosch świetnie nadaje się do amatorskich i wymagających prac szlifierskich? Kolejny czynnik mający na to wpływ to przede wszystkim waga urządzenia. W tym przypadku jest to jedynie 1,3 kg. To pozwala nie tylko na skuteczne pozbywanie się starej warstwy z obrabianego elementu w poziomie, ale tez w każdej innej pozycji.

Szlifierka Bosch

Co musi mieć dobra szlifierka mimośrodowa?

Dlaczego widoczne powyżej egzemplarze elektronarzędzi do szlifowania znalazły się w zestawieniu 5 najbardziej polecanych? Ma to wpływ kilka czynników, z których najważniejsze to: wydajny silnik elektryczny, obecność systemu odsysającego pył, znormalizowany rozmiar tarczy (125 mm), ergonomiczny uchwyt, niska waga oraz spory zakres amplitudy oscylacji. Oczywiście na rynku znajdziesz też inne typy elektronarzędzi, do których należy np. szlifierka mimośrodowa 150mm, czy modele zasilane pneumatycznie lub akumulatorowo. Decyzja w tej sprawie zależy od ciebie i wymagań stawianych konkretnemu sprzętowi.

Wszystkie umieszczone w rankingu propozycje zaliczają się do grona topowych producentów narzędzi roboczych. Ich cena jest adekwatna do jakości, dlatego chcąc kupić najtańszą możliwą szlifierkę oscylacyjną, z pewnością musisz jeszcze poszukać. To zestawienie kładzie nacisk na jakość, wydajność, wytrzymałość i oparte jest również na wrażeniach użytkowników. Przecież właśnie to jak sprzęt sprawdza się podczas pracy, ma kluczowe znaczenie dla przyszłego nabywcy.

Więcej poradników dotyczących elektronarzędzi znajdziesz na Empik Pasje w dziale Poradniki

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com