Perfumy z feromonami to produkty dla osób, które dzięki zapachowi chcą wzmocnić swoją atrakcyjność, pewność siebie i powodzenie towarzyskie. W naszym asortymencie można znaleźć najwyższej jakości perfumy z feromonami, wody perfumowane, a także skoncentrowane, bezzapachowe preparaty feromonowe wiodących marek, takich jak Pherostrong, Lovely Lovers, Obsessive, a także SHS, Magnetifico i Dreamsex.
Kobiece zapachy wzbogacone o feromony oferują marki Obsessive, Lovely Lovers, Dreamsex, SHS Love&Desire i inne. Damskie, bezwonne perfumy z feromonami to preparaty – np. marki Pherostrong czy Lovely Lovers - które można używać razem ze swoimi ulubionymi perfumami.
Androstenon, androstenol, androsteron czy androstadienon – te związki wchodzą w skład wysokiej jakości, markowych preparatów feromonowych dla mężczyzn: Pheromone Essence, Pherostrong, Lovely Lovers. Bezzapachowe olejki z feromonami mogą być stosowane w połączeniu z własnymi perfumami lub samodzielnie.
Perfumy z feromonami mają oddziaływać na zmysł powonienia płci przeciwnej i wzmacniać zainteresowanie osobą używającą perfum. Połączenie feromonów z męskimi lub kobiecymi kompozycjami zapachowymi daje kosmetyki idealne na randki czy romantyczne spotkania w intymnej atmosferze.
Feromony silnie oddziałują na zmysły, choć nie są bezpośrednio wyczuwane węchem. Aby wzmocnić działanie feromonów, wielu producentów stosuje mieszanki feromonów jako dodatek do perfum o zmysłowym, uwodzicielskim zapachu, na przykład z nutami piżma, ambry, drzewa sandałowego, cedru czy wanilii.
Jeśli chcesz umocnić swoją pewność siebie i powodzenie u płci przeciwnej, jeśli szukasz perfum z feromonami, aby zapachem podkreślić swój styl i atrakcyjność, przejrzyj naszą ofertę perfum, olejków i skoncentrowanych feromonów najwyższej jakości! Niezależnie od tego, czy szukasz zmysłowo pachnących perfum, czy bezwonnego koncentratu feromonów – na pewno znajdziesz preparat, który spełni twoje wymagania.
Perfumy z feromonami - najczęściej zadawane pytania
Feromony to lotne substancje, które organizmy zwierząt i ludzi wydzielają na zewnątrz. Odbierane są przez specjalny narząd w jamie nosowej, tzw. narząd Jacobsona. Czasem feromony nazywane są „zewnętrznymi hormonami”, ponieważ służą one do komunikacji między osobnikami tego samego gatunku.
Najlepiej zbadane są feromony u owadów. Pełnią u nich fundamentalną rolę w porozumiewaniu się, znajdowaniu partnerów do rozmnażania i współdziałaniu. Feromony istnieją także u innych zwierząt, w tym u ssaków i ludzi.
Nauka wie jeszcze stosunkowo niewiele o feromonach człowieka. Większość poznanych feromonów ludzkich to jednak feromony płciowe. Niosą informacje o osobach płci przeciwnej.
Feromony są wydzielane przez rozmaite gruczoły łojowe i potowe oraz inne, przede wszystkich te znajdujące się w skórze i błonach śluzowych. Szczególnie dużo feromonów wydzielają gruczoły umiejscowione pod pachami i w okolicach narządów płciowych, choć inne partie ciała także je wytwarzają.
Feromony nie mają zapachu, jednak są wyczuwane przez specjalny narząd umieszczony w jamie nosowej obok kości lemieszowej. Stąd nazwa narząd lemieszowy lub narząd Jacobsona – od nazwiska odkrywcy, który pierwszy opisał te strukturę. Feromony łączą się z receptorami narządu Jacobsona, który przesyła sygnały bezpośrednio do mózgu.
W ten sposób, niezauważalny dla świadomości, feromony wpływają na postrzeganie i zachowanie człowieka. Mogą sprawiać, że dana osoba wyda się bardziej atrakcyjna lub odpychająca, mogą pobudzić zainteresowanie seksualne, uczucia opiekuńcze albo agresję, wzmóc rywalizację czy chęć współpracy.
Feromony w postaci perfum lub sprayów do nanoszenia na skórę dobiera się zwykle według kryterium płci. Mają w końcu za zadanie zwiększyć atrakcyjność danej osoby w oczach płci przeciwnej. Inne feromony są przeznaczone dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Przed zakupem należy upewnić się o przeznaczeniu danego preparatu i sprawdzić, czy rzeczywiście zawiera on feromony, a nie tylko substancje zapachowe.
Innym kryterium doboru feromonów jest to, czy chce się ich używać jako samodzielnego preparatu, czy jako składnika perfum. W tym pierwszym przypadku warto wybrać feromony bezzapachowe. Można używać ich samodzielnie lub razem z własnymi perfumami. Perfumy z feromonami to mieszanka feromonów i kompozycji zapachowej w jednym produkcie.
Feromony stosuje się jak perfumy, na skórę, najczęściej na szyję, nadgarstki czy za uszami. Warto przeczytać sposób użycia na opakowaniu, aby nie użyć zbyt dużej ilości. Niektóre preparaty są tak skoncentrowane, że wystarczy mała kropla lub muśnięcie zwilżonym palcem czy aplikatorem.
Feromony bezzapachowe można zmieszać ze swoimi perfumami, stosować je po nich lub niezależnie od perfum.
Działanie feromonów ludzkich nie jest do końca poznane. Damskie feromony sprawiają, że mężczyźni bardziej interesują się wydzielającymi (lub aplikującymi je na siebie) kobietami. Postrzegają je też jako bardziej atrakcyjne.
Feromony skłaniają także do pozytywnych zachowań sprzyjających nawiązaniu kontaktu. Czasem kobiety używające feromonów twierdzą, że dzięki nim czują się bardziej pewne siebie, zrelaksowane i otwarte w relacjach z ludźmi.
Feromony używane w preparatach dla kobiet to najczęściej: estratetraenol, kopuliny i androstenol.
Męskie feromony oddziałują na kobiety, sprawiając, że dany mężczyzna wydaje im się bardziej atrakcyjny. Chętniej nawiązują z nim kontakt wzrokowy i rozmowę. Niektóre feromony działają także na innych mężczyzn, regulując np. okazywany szacunek, chęć do współpracy czy zaufanie.
Najczęściej stosowane substancje w perfumach z feromonami dla mężczyzn to androstenon, androstenol, androsteron i androstadienon.