Czym jest lęk? Jak go rozpoznać? Jak sobie z nim radzić, kiedy czujemy, że nam przeszkadza? Czy lęk może być też pomocny? Jak rozmawiać o lęku? Na te pytania poznacie odpowiedź oglądając warsztat.
Zapraszamy na kolejne spotkanie ze znakami migowymi i Fundacją Deaf Respect!
Jak się czujecie? Po ostatnich zajęciach powinniście umieć już wyrazić Wasze emocje. Dziś natomiast dowiecie się, w jaki sposób pokazywać znaki zwierząt domowych. Pies, kot a może świnka morska – pochwalcie się, jakie zwierzątko macie w domu 😊
Masz już dużo zdjęć i wszystkie w telefonie? Nadszedł czas, aby się nimi pochwalić! Ewa Wojtan (Moje Dzieci Kreatywnie) pokaże Ci jak szybko i łatwo wydrukować zdjęcia prosto z telefonu oraz ładnie je zaprezentować. Podpowie też, jakie cuda możesz stworzyć korzystając z drukarki i strony Creative Park😊
Język jest niezwykłym narzędziem, które może dzielić, ale służy także do budowania mostów. Kluczowa jest tu tolerancja i szacunek. Każdemu zdarza się przecież użyć jakiegoś słowa w nieodpowiednim momencie i popełnić gafę. O tym, jak mówić o większości świata i wyciągać wnioski ze swoich błędów opowie Katarzyna Włodkowska, Facetka od Polaka.
Język komputerów jest bardzo logiczny, a żeby opanować każdy z używanych języków, trzeba znać się na liczbach i trochę na logice. Dominika Łabędzka ze Szkoły Programowania MindCloud pokaże Wam jak zacząć przygodę z programowaniem, bez użycia komputera. Przy pomocy kilku kartek oraz plasteliny ułożymy ciągi logiczne, które możecie zrobić sami w domu.
Programowanie to przede wszystkim rozumowanie, logiczne myślenie, no i matematyka! Inspiracją była fascynująca książka „Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” wydawnictwa Kropka.
Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w Internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019 oraz Mikołaj Marcela, ekspert w dziedzinie nauczania, udzielą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dostarczą wiedzy o zaletach i wadach nowych technologii oraz praktycznych rozwiązań, dzięki którym ograniczycie zagrożenia związane z Internetem i uczynicie cyfrowy świat sprzymierzeńcem w procesie efektywnej edukacji i rozwoju swoich dzieci.
#EmpikZawszeOtwarty Dlaczego mamy taki problem z wykluczeniem i nietolerancją? Co zrobić, aby więcej ludzi zaczęło akceptować drugiego człowieka, takim, jakim jest? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowie Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, ambasador warsztatów #wiemikropka.
Czy wiecie, że i Wy możecie zostać eko bohaterami i pomóc naszej planecie? Jak? To bardzo proste! Nawet małe wybory mogą zrobić ogromną różnicę dla przyszłości naszej planety. To nasz wspólny dom, więc warto się o niego troszczyć. 🌍 Więcej wskazówek jak zostać eko bohaterem znajdziecie w najnowszej książce Sylwii Majcher pt. „Jestem eko. Ja też mogę uratować świat!” Wydawnictwa Wilga.
Domki dla owadów to świetny sposób, aby przyciągnąć pszczoły, osy, trzmiele czy motyle, które są tak ważne w każdym ogródku, na łące, czy sadzie. To w nich owady mogą schronić się przed zimnem lub niebezpieczeństwem. A czy wiecie, że zbudowanie takiego domku to wcale nie jest trudna sprawa? Obejrzyjcie krótką instrukcję Anny Bery z „Dzikie dzieci”. Wystarczy kilka deseczek, gwoździe i wiertarka i gotowe! Zatem, do dzieła i bądźcie jak mała przyjaciółka owadów – Ania Robaczek! Pamiętajcie, bez owadów nie ma przyszłości dla naszej planety.