miejsce
produkt
cechy produktu
1.  
Nawilżacz ewaporacyjny STADLER FORM Oskar Little

STADLER FORM Oskar Little

pojemność zbiornika (l): 2,5

wydajność (ml/h): 30

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 30

głośność (dB): 26-39

technologia nawilżacza: ewaporacja

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 736 zł
kup teraz

2.  
Nawilżacz powietrza ESPERANZA Cool Vapor EHA005

ESPERANZA Cool Vapor EHA005

pojemność zbiornika (l): 2,6

wydajność (ml/h): 300

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 40

głośność (dB): b/d

technologia nawilżacza: para

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 47 zł
kup teraz

3.  
Nawilżacz antybakteryjny Xiaomi Smart Humidifier 2

Nawilżacz antybakteryjny Xiaomi Smart Humidifier 2
 

pojemność zbiornika (l): 4,5

wydajność (ml/h): 350

powierzchnia obszaru roboczego (m²): -

głośność (dB): 32

technologia nawilżacza: ultradźwięki

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 189 zł
kup teraz

4.  
Nawilżacz ultradźwiękowy CAMRY CR 7964

CAMRY CR 7964
 

pojemność zbiornika (l): 4,2

wydajność (ml/h): 300

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 35

głośność (dB): 35

technologia nawilżacza: ultradźwięki

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 193 zł
kup teraz

5.  
Nawilżacz ewaporacyjny PHILIPS HU4813/10

PHILIPS HU4813/10

pojemność zbiornika (l): 2

wydajność (ml/h): 300

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 45

głośność (dB): 34

technologia nawilżacza: ewaporacja

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 456 zł
kup teraz

6.  
Nawliżacz ultradźwiękowy BLAUPUNKT AHS801

BLAUPUNKT AHS801
 

pojemność zbiornika (l): 5

wydajność (ml/h): 400

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 45

głośność (dB): 35

technologia nawilżacza: ultradźwięki

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 451 zł
kup teraz

7.  
Nawilżacz Powietrza Cecotec Pure Aroma 300 Yin

Cecotec Pure Aroma 300 Yin

pojemność zbiornika (l): 0,3

wydajność (ml/h): -

powierzchnia obszaru roboczego (m²): 20

głośność (dB): -

technologia nawilżacza: para

Kliknij i dowiedz się więcej!
 

Cena od: 139 zł
kup teraz

Klimatyzacja i ogrzewanie potrafią mocno wysuszyć powietrze, co skutkuje uczuciem dyskomfortu. Nawilżacze powietrza pozwalają w łatwy sposób zwiększyć wilgotność powietrza. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń tego typu korzystających z różnych technologii i oferujących rozmaite funkcje. W gąszczu dostępnych sprzętów, ciężko wychwycić najlepsze nawilżacze powietrza, dlatego przygotowaliśmy poniższe zestawienie.

Ranking nawilżaczy powietrza 2024

W naszym rankingu nawilżaczy powietrza znajdziecie modele reprezentujące różne półki cenowe, o odmiennym designie i z rozmaitymi funkcjonalnościami. Dzięki temu każdy powinien znaleźć urządzenie zaspokające własne potrzeby.

  1. Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar Little

Nasz ranking nawilżaczy powietrza otwiera model Stadler Form Oskar Little, który cechuje się minimalistycznym designem wpasowującym się w wystrój nowoczesnych pomieszczeń. Urządzenie należy do rodzaju nawilżaczy ewaporacyjnych, co oznacza, że silnik o mocy 15 W zasysa powietrze, które jest przepuszczane przez nawilżaną matę. We wnętrzu urządzenia znalazł się zbiornik o pojemności 2,5 l. Nawilżacz posiada wskaźnik poziomu wody i oferuje funkcję aromatyzera, a także pozwala regulować poziom wilgotności. Automatyczny wyłącznik kończy pracę urządzenia po wyczerpaniu zapasu wody.

 

Nawilżacz ewaporacyjny STADLER FORM Oskar Little

 

  1. Nawilżacz powietrza Esperanza Cool Vapor EHA005

W naszym rankingu nawilżaczy powietrza nie mogło zabraknąć budżetowego modelu. Esperanza Cool Vapor EHA005 reprezentuje najprostsze nawilżacze. Urządzenie cechuje się mocą 25 W i korzysta z technologii ultradźwiękowej. Zbiornik na wodę posiada pojemność 2,6 l, a urządzenie może się pochwalić wydajnością 300 ml/h, pozwalającą nawilżyć powierzchnię 40 m2. Producent zadbał o automatyczne wyłączenie po zużyciu całej wody. Pełny zbiornik ma zapewniać ok. 8,5 h pracy. Dodatkowym elementem wyróżniającym sprzęt jest siedmiokolorowe podświetlenie LED.

 

Nawilżacz powietrza ESPERANZA Cool Vapor EHA005

 

  1. Nawilżacz powietrza Xiaomi Smart Humidifier 2

Xiaomi Smart Humidifier 2 to kolejny nowocześnie wyglądający nawilżacz powietrza. Urządzenie wykorzystuje technologię tworzenia wilgotnej mgiełki poprzez ultradźwięki, co się przekłada m.in. na cichą pracę na poziomie maksymalnie 38 dB. Dzięki łączności WiFi urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji mobilnej na telefon. Wbudowany pojemnik na wodę posiada pojemność 4,5 l i może być napełniany bez zdejmowania pokrywy. Wśród funkcji urządzenia znajdziemy sterylizację powietrza promieniami UV, jonizację i aromaterapię. Nawilżacz posiada automatyczne tryby pracy i pozwala mierzyć poziom wilgotności w pomieszczeniu.

 

Nawilżacz antybakteryjny Xiaomi Smart Humidifier 2

 

  1. Nawilżacz powietrza Camry CR 7964

Camry CR 7964 to kolejny ultradźwiękowy model w naszym rankingu nawilżaczy powietrza. Urządzenie może się pochwalić zbiornikiem na wodę o pojemności aż 4,2 l. Moc nawilżacza wynosi 25 W, a powierzchnia nawilżania to 35 m2. Podczas pracy sprzęt generuje hałas na poziomie zaledwie 35 dB. Producent postawił na ciekawy design wykorzystujący białą obudowę z czarnymi elementami i okrągłym wyświetlaczem LCD, na którym można śledzić wszystkie parametry pracy. Oprogramowanie obejmuje automatyczne wyłączenie po wyczerpaniu wody oraz timer i regulację intensywności nawilżania.

 

Nawilżacz ultradźwiękowy CAMRY CR 7964 powietrza 4,2L

 

  1. Nawilżacz parowy Philips HU4813/10

Philips HU4813/10 znalazł się wśród najlepszych nawilżaczy powietrza ze względu na swoją wydajność i możliwości. Urządzenie o mocy 18 W pracuje z wydajnością 300 ml/h i pozwala na nawilżanie powierzchni 45 m2. Podczas pracy generuje hałas na poziomie zaledwie 34 dB. Zbiornik na wodę ma pojemność 2 l. Wbudowane czujniki monitorują wilgotność powietrza w pomieszczeniu i pozwalają na jej utrzymanie dzięki automatycznym trybom pracy. Użytkownicy mogą skorzystać z timera, regulacji poziomu wilgotności czy z trybu nocnego. Ustawienia można kontrolować za pośrednictwem wbudowanego wyświetlacza.

 

Nawilżacz ewaporacyjny PHILIPS HU4813/10

 

  1. Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS801

Blaupunkt AHS801 to nawilżacz powietrza o mocy aż 105 W. Urządzenie cechuje się wydajnością 400 ml/h i powierzchnią nawilżania 45 m2. W obudowie znalazł się duży zbiornik na wodę o pojemności aż 5 l. Poziom hałasu w trakcie pracy nie przekracza 35 dB. Zadbano o możliwość sterowania zdalnego pilotem. Nawilżacz oferuje funkcję aromatyzera, jonizacji powietrza czy sterylizacji lampą UV. Oprócz tego użytkownicy mają dostęp do timera i regulacji poziomu wilgotności. Nie zabrakło również wyświetlacza LED do kontroli parametrów oraz zabezpieczenia pod postacią automatycznego wyłączania.

 

Nawliżacz ultradźwiękowy BLAUPUNKT AHS801

 

  1. Nawilżacz powietrza Cecotec Pure Aroma 300 Yin

Nasz ranking nawilżaczy powietrza zamyka model Cecotec Pure Aroma 300 Yin, przykuwający uwagę swoim wyglądem. Producent postawił na urządzenie, którego obudowa imituje drewno. Nawilżacz doskonale dopasuje się do rośli ustawionych na regale lub do wystroju korzystającego z wielu drewnianych dodatków. Urządzenie cechuje się małą mocą, zbiornikiem na wodę o pojemności zaledwie 300 ml i powierzchnią nawilżania równą 20 m2. Takie parametry sprawiają, że świetnie spisze się w niewielkich pomieszczeniach niewymagających większych i głośniejszych nawilżaczy. Na pokładzie nie zabrakło automatycznego wyłączenia, programatora czasowego oraz efektownego podświetlenia LED.

 

Nawilżacz Powietrza Cecotec Pure Aroma 300 Yin 10W

 

Jaki nawilżacz powietrza jest najlepszy?

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie o najlepszy nawilżacz powietrza. Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować, a także warunków i potrzeb użytkownika. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj urządzenia.

Na rynku znajdziemy trzy główne rodzaje nawilżaczy:

  • ultradźwiękowy – korzystający z membrany, która pod wpływem drgań zmienia wodę w chłodną mgiełkę;
  • ewaporacyjny – wykorzystujący nawilżane maty, przez które wypycha zassane powietrze. W efekcie zachodzi bardzo naturalny proces nawilżenia powietrza;
  • parowy – wyposażony w grzałkę wytwarzającą ciepłą parę przez podgrzewanie wody.

Obecnie najczęściej spotykanymi nawilżaczami są modele ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Pierwsze z nich oferują spore możliwości konfiguracji i zapewniają cichą pracę. Niemniej ultradźwięki mogą drażnić zwierzęta domowe. W modelach ewaporacyjnych znajdują się wentylatory, które generują nieco większy hałas, ale w zamian korzystają z prostego mechanizmu nawilżania i cechują się większą bezawaryjnością. Nawilżacze parowe pobierają dużą ilość energii i generują ciepłą parę, przez co wychodzą z użytku.

Nawilżacz powietrza należy dostosować do wielkości pomieszczenia, w którym będzie używany, a więc warto zwrócić uwagę na powierzchnię nawilżania podawaną w metrach kwadratowych i wydajność w ml/h. Warto, aby nawilżacz posiadał miernik wilgotności powietrza i regulację poziomu nawilżania. W ten sposób można dostosować pracę urządzenia do panujących warunków. Wśród dodatkowych funkcji można zwrócić uwagę na jonizację wyrównującą balans jonów. To szczególnie przydatna opcja w pomieszczeniach z dużą ilością sprzętu elektronicznego. Równowaga jonów m.in. polepsza samopoczucie oraz obniża ciśnienie tętnicze. Sterylizacja lampą UV pozwoli oczyścić powietrze ze szkodliwych mikroelementów, co wpłynie na zmniejszenie rozprzestrzeniania się ewentualnych zarazków.


Zastanawiasz się nad zakupem nawilżacza? Zapoznaj się z naszymi poradnikami:


Teraz już wiecie z pomocą jakich urządzeń możecie nawilżyć powietrze w domu. Mamy nadzieję, że nasz ranking nawilżaczy powietrza był pomocny. Jeśli tak to koniecznie dajcie znać w komentarzach, na jakie modele padł wasz wybór. Więcej ciekawych rankingów i poradników znajdziecie w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock