Jakie stroje wybrać na karnawał dla dorosłych? Propozycja na elegancki bal lub bankiet
Eleganckie wieczorowe imprezy, również te karnawałowe rządzą się swoimi prawami. Zwykle na zaproszeniu znajduje się dress code, a więc określony i z góry narzucony styl. Najczęściej elegancki bal, impreza w pałacowej czy hotelowej sali wymaga zastosowania się do dwóch kodów: white tie lub black tie.
Są to formalne stylizacje, przy czym pierwsza oznacza dla mężczyzny czarny frak, białą koszulę, białą kamizelkę do białej muchy. Obowiązkowym akcesorium są też lakierowane, czarne buty. W przypadku kobiet, white tie wymaga założenia długiej, wieczorowej sukni, którą można ozdobić naszyjnikiem. Dodatkiem zamykającym wieczorową, karnawałową stylizację są długie rękawiczki. Mniej formalnym strojem karnawałowym dla par jest black tie.
Tu w przypadku mężczyzny obowiązuje czarny smoking, biała koszula, jedwabna czarna mucha i eleganckie buty. Dla kobiet black tie oznacza elegancką suknię uszytą z tiulu, koronki bądź aksamitu, ale niekoniecznie długą i niekoniecznie czarną. Stonowana zieleń, szarości czy ecru również się sprawdzą.
Black tie dopuszcza długość midi oraz stylizację, która łączy spódnicę z elegancką bluzką. A do tego najlepsze będą kryte szpilki. To jednak nie koniec, ponieważ oficjalne imprezy karnawałowe miewają też określone tematy na przykład w stylu retro jak „Wielki Gatsby” czy „Titanic”.
I tu wystarczy do formalnego dress codu dodać retro fale na włosach, a w przypadku mężczyzny odrobinę błyszczącego kosmetyku do stylizacji włosów. Gładka połyskująca fryzura w stylu retro, a jeszcze lepiej monokl zwisający na łańcuszku, świetnie podkreślą temat wieczoru.
Przebrania na karnawał dla dorosłych
Pomysłów na stroje karnawałowe dla dorosłych nie da się policzyć ani zamknąć niekończącej się listy. Jednak tych naprawdę dobrych wcale nie ma tak wiele. Można oczywiście sięgnąć po klasyki gatunku jak superbohaterowie marvelowskich komiksów, czy te zupełnie szalone inspirowane światem natury: motyle, ptaki, koty itd. Jednak od gości oczekuje się przebrania na karnawał, które zachwyci i będzie jednocześnie jedyne w swoim rodzaju.
Jak więc podejść do tematu stroju karnawałowego, kiedy motyw imprezy jest dowolny? Zacznijmy delikatnie: mężczyzna w stroju syreny z połyskującym ogonem i białą peruką sięgającą ziemi, dalej kobieta jako Mia Wallace - bohaterka filmu pt. „Pulp Fiction”. Tego rodzaju kostiumy nietrudno skompletować, odpowiedni makijaż powinien podkreślić postać, co w przypadku męskiej syreny nie będzie trudne. Wystarczą sztuczne rzęsy i odrobinę połyskującego brokatu na policzkach.
Idźmy dalej w poszukiwaniach przebrania na karnawał dla dorosłych. Bardzo modnym motywem wciąż jest postać filmowej Wednesday Addams w czarnej krótkiej sukience z białym kołnierzykiem przy szyi. Do tego obowiązkowa fryzura z splecionymi w warkocze włosami. Ważny jest mroczny makijaż, czyli ciemna pomadka na ustach, czarny lakier na paznokciach i lekko rozbielona pudrem cera.
Z kolei męski strój na karnawał który nie wychodzi z mody to Joker z filmowej serii o Batmanie. Elementy obowiązkowe: zielona peruka, fioletowy garnitur, zielona kamizelka i makijaż. Ten ostatni wymaga roztartej na ustach czerwonej pomadki oraz czarnej kredki delikatnie rozmazanej wzdłuż dolnej linii rzęs. I uwaga! Wiele elementów stroju karnawałowego można zrobić samodzielnie, a nawet pokusić się o cały strój hand made. Najprostszy przykład to ubranie Super Mario (bohater popularnej gry).
Spodnie ogrodniczki, czerwony t-shirt i czapka z wyciętą z kartonu a następnie przyczepioną literką M. Czarne wąsy w stylu Super Mario można zwyczajnie narysować czarną kredką do oczu albo skorzystać z gotowego szablonu.
Jak ubrać się na imprezę karnawałową tematyczną?
Strój na bal karnawałowy łatwiej wybrać, jeśli impreza ma leitmotiv. Najczęściej na zaproszeniach pojawiają się tematy w stylu disco lat 80. albo czasy PRL i wreszcie hipisowskie wariacje. Wystarczy zmienić się w disco divę zakładając cekinowy kombinezon oraz zarzucając na szyję pióra boa. Z kolei mroczne czasy PRL to spodnie typu dzwony, koszula z długim kołnierzem i w przypadku mężczyzny nieodzowna czarna saszetka na dokumenty.
Bardzo przyjemnym tematem są czasy hippie. Tu królują okrągłe, różowe okulary, plecione opaski na włosy, warkoczyki, naszyjniki z koralików, dzwony i cienkie tuniki w kwiaty. Nie można zapomnieć o jednym z najbardziej kreatywnych tematów karnawałowych przebrań, czyli: postaciach z bajek. I tak popularna księżniczka Elza z filmu „Frozen” wymaga założenia długiej błękitnej sukni, peruki w białym odcieniu oraz białych pantofelków.
Z kolei męska postać z filmu Aladyn to obowiązkowe akcesoria jak złoty turban na głowie, maskotka małpka na ramieniu i buty z zakręconymi noskami.
Stroje karnawałowe dla par – najciekawsze propozycje
Jeśli wciąż myślisz, jak przebrać się na imprezę karnawałową, spróbuj zaangażować partnera i stworzyć duet wieczoru. Jeden z najbardziej efektownych to dwie gwiazdy wszechczasów: Marylin Monroe i Elvis Presley, albo Madonna i Prince. Postaci te są tak charakterystyczne, że wystarczy peruka i sukienka lub w przypadku Elvisa błyszczący kombinezon, by stworzyć kompletną kreację na bal karnawałowy.
Można oczywiście wybrać duet nierozłączny jak Bonnie i Clyde czy Mickey oraz Minnie, ale możesz sięgnąć również po odważniejsze propozycje, na przykład bliźniaczki z horroru „Lśnienie” w reż. Stanleya Kubricka. Pamiętasz je? Sukienki z koronkowymi elementami i fartuszkiem… na Tobie i Twoim partnerze przebrania mogą stać się „gwoździem” programu całej imprezy.
Stroje karnawałowe dla par mogą być też cytatem z historii, jak suknia i peruka w stylu Marii Antoniny oraz kostium i peruka w stylu jej męża Ludwika Augusta. Warto sięgnąć po wzorce zaczerpnięte z filmów Tima Burtona, na przykład duet: Szalony Kapelusznik oraz Alicja z Krainy Czarów staną się hitem karnawałowej nocy.
Po więcej porad dotyczących ubioru zapraszamy do działu Moda.
Komentarze (0)