Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Dobry wybór
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Taktowanie
  • więcej
Pamięć RAM
  • więcej
Opóźnienie w CL
  • więcej
Liczba modułów
Wyczyść filtry

Marka: kingston usuń

Pamięci RAM

Pamięć RAM odpowiada za zapis danych tymczasowych, w pewien sposób przypomina zatem ludzką pamięć roboczą. Komputer przechowuje w niej informacje konieczne do wykonania czynności tu i teraz, np. obsługi programu. W naszym asortymencie prezentujemy wszystkie najpopularniejsze rodzaje pamięci RAM w przeróżnych pojemnościach, od 4 GB do 32 GB.

Pamięć RAM 4 GB i 8 GB

2 GB pojemności pamięci RAM to już niemalże przeżytek. Choć wciąż można ją spotkać, to przy wymaganiach sprzętowych najnowszych programów, 2 GB to zdecydowanie za mało.

Pamięć RAM 4 GB to dziś więc absolutne minimum. Dotyczy to i komputerów stacjonarnych, i laptopów, zakładając wykonywanie podstawowych czynności (np. korzystanie z pakietu biurowego, sprawdzanie poczty, używanie internetu). Należy mieć jednak na uwadze, że uruchomienie kilku programów jednocześnie może znacznie spowolnić pracę komputera i powodować jego zacinanie się. Żeby pracował płynnie, dobrze zdecydować się na pamięć RAM o pojemności 8 GB.

Pamięć RAM 16 GB i 32 GB

Pamięć RAM 16 GB pozwala już na znacznie więcej, będąc wartością minimalną dla użytkowników profesjonalnych oraz graczy. Wiele nowych gier wymaga dostępu do pamięci przewyższającej 8 GB RAM – np. Cyberpunk 2077 z 2020 roku potrzebuje minimum 12 GB, a Hitman 6 – 8 GB. Jeżeli gracz chciałby jednocześnie grać i streamować rozgrywkę, to do płynnej pracy przyda się nawet pamięć RAM 32 GB. To samo dotyczy grafików komputerowych, dźwiękowców, filmowców, programistów i innych zaawansowanych użytkowników.

Większa pojemność pamięci RAM to zdecydowanie wyższy komfort korzystania ze sprzętu. W naszym asortymencie dostępne są pamięci DDR 4 wielu najpopularniejszych marek, w tym gamingowych. To między innymi HyperX, Kingston, GoodRam, Corsair, G.SKILL oraz PNY.

Istotna jest nie tylko pojemność kości, ale także ich kompatybilność z procesorem oraz płytą główną. Jeżeli i te części są w twoim sprzęcie już nieco przestarzałe, sprawdź naszą ofertę wydajnych płyt głównych oraz układów CPU.

więcej

Dowiedz się więcej o pamięci RAM i nie tylko

Wszystkie artykuły

Pamięć RAM - najczęściej zadawane pytania