Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Grubość materaca
Szerokość materaca (cm)
Długość materaca (cm)
Wysokośc materaca (cm)
Wyczyść filtry

Marka: sennes usuń

Wypełnienie materaca: podwójna pianka lateksowa usuń

Funkcje materaca: antyalergiczny usuń

Materace do spania

Dorosły człowiek przesypia mniej więcej 1/3 swojego życia, dlatego powinien zadbać o komfort wypoczynku i skuteczną regenerację swojego organizmu podczas snu. Sprzyja temu odpowiednio wybrany materac. W naszym asortymencie znajdują się materace wielu producentów, m.in. Sweetsen, KaszmirowySen, Goodnight, Moom Nature, Atos, Janpol czy Hilding. Do wyboru są modele w różnych rozmiarach, m.in. 90x200, 160x200, 140x200, 120x200 czy 80x200. Warto także dopasować do swoich potrzeb grubość materaca – może ona wynosić od kilku do nawet przeszło 30 cm. Oferta obejmuje zarówno materace do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych, w tym małżeńskich.

Komfortowe materace do spania

Do wyboru są materace do łóżka dziecięcego oraz sypialni. Produkty te zwiększają komfort snu, zwłaszcza dzięki odpowiedniej twardości, sprężystości, wentylacji oraz właściwościom termoregulacyjnym.

Niektóre materace do spania mają zdolność dopasowywania się do naturalnego kształtu kręgosłupa użytkownika – zwykle pod wpływem nacisku i temperatury ciała. Dzięki temu zapewniają prawidłowe podparcie. Można zdecydować się także na model, który wchłania pot oraz zapobiega rozwojowi pleśni, alergenów, grzybów, roztoczy czy bakterii.

Nasz asortyment zawiera również materace z funkcją masowania. Modele takie nie tylko zapewniają przyjemny relaks, lecz także pomagają zapobiegać powstawaniu odleżyn. Odpowiednio dobrany materac do spania zapewnia ciepło chłodną porą i niweluje ryzyko przegrzania upalnym latem. Materace mogą być ponadto pomocne w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, a nawet ich leczeniu.

Wytrzymałe materace do łóżka

Wysokiej jakości materac to produkt, który posłuży przez wiele lat. Ważna jest jego elastyczność, aby nie odkształcał się i nie pękał. Producenci podają również maksymalne obciążenie materaca – w przypadku niektórych modeli może ono wynosić nawet przeszło 200 kg. Aby uchronić produkt przed uszkodzeniami, warto używać pokrowca – często znajduje się on w zestawie. Poszycie z zamkiem błyskawicznym można łatwo zdjąć, a następnie wyprać.

Materac do łóżka – piankowy, nawierzchniowy czy sprężynowy?

Wypełnienie materaca do łóżka decyduje o jego właściwościach. Obecnie zdecydowanie najwięcej takich produktów ma wypełnienie z pianki – FDM, poliuretanowej, termoelastycznej, wysokoelastycznej czy lateksowej. W opozycji stoją materace sprężynowe, ze sprężynami kieszeniowymi lub bonellowymi. Sprężyny kieszeniowe umieszczone są w specjalnych woreczkach i dobrze dostosowują się do kształtu ciała. Im jest ich więcej, tym większy komfort snu można uzyskać. Materace lateksowe mają wysoką twardość i elastyczność punktową, przez co łatwo dopasowują się do kształtów ciała. Najczęściej posiadają dodatkowo właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a przy tym pozwalają skórze oddychać.

Materace piankowe mogą być wykonane z pianki, różniącej się między innymi elastycznością i zdolnością powrotu do pierwotnego kształtu po skorzystaniu z nich.

Dla wyższej wygody użytkowania materaca sypialnianego można dobrać do niego materac nawierzchniowy, np. wykonany z pianki lateksowej. Ma on niewielką grubość i zwiększa higienę korzystania z produktu, bo można go bez problemu prać w pralce.

Jaki materac wybrać – sprężynowy, kokosowy, lateksowy czy inny?

Sen działa dobroczynnie na organizm każdego człowieka, dlatego ważne jest, by spać w optymalnych warunkach. Znalezienie odpowiedniego materaca to podstawa. Powinien on dopasowywać się do kształtu ciała i gwarantować właściwe ułożenie kręgosłupa. Ważne jest, aby kupić materac do spania o prawidłowej twardości.

Niezależnie od tego, czy zakupimy materac sprężynowy czy piankowy, powinien on niezmiennie zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, stąd też konieczność jego doboru względem wzrostu i wagi ciała użytkownika. Można wybrać też materac kokosowy, który od innych modeli różni się obecnością maty kokosowej w środku. Dzięki temu materace kokosowe są sztywniejsze i twardsze niż pozostałe modele. Zbyt twardy produkt będzie jednak powodował dolegliwości bólowe, ale i zbyt miękki również się nie sprawdzi. Właściwie dobrany materac nie powinien być więc ani za twardy, ani za miękki. Dobrze by było również, gdyby dostosowywał się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Najczęściej materace do spania są klasyfikowane w trzech różnych grupach ze względu na twardość: miękkie, średniotwarde i twarde. Zbyt miękki nie będzie dobry, bo mięśnie pleców, zamiast wypoczywać, będą cały czas spięte w poszukiwaniu najlepszego ułożenia. Zbyt twardy powoduje ograniczenie przepływu krwi w miejscach nacisku, co utrudnia wysypianie się. Radzimy, aby dobrać twardość materaca do indywidualnych wymagań, dlatego ważna jest masa osób, które mają na nim spać. Dla użytkowników o wadze do 80 kg zazwyczaj polecane są materace średniotwarde (H2), a dla nieco cięższych – twarde (H3).

Możesz zdecydować się na materac lateksowy, piankowy czy sprężynowy – bonellowy lub tradycyjny. Każdy ma nieco inne właściwości, dlatego zapoznaj się z ich specyfiką, zanim kupisz dany produkt. Konieczne będzie też dopasowanie materaca do wymiaru łóżka.

Materace 140x200cm, 160x200cm czy 180x200cm – jaki rozmiar wybrać?

Innym parametrem, na który zwracają uwagę kupujący materace do spania jest wielkość takiego produktu. Na łóżko małżeńskie pasują materace 140x200 cm, 160x200 cm czy 180x200 cm. Są również i większe modele, ale istnieje także możliwość połączenia ze sobą na jednym stelażu łóżka małżeńskiego dwóch takich rozwiązań, np. 90x200 cm, dzięki czemu każda osoba ma do dyspozycji własne. Pozwala to na dopasowanie ich do potrzeb wynikających z wagi użytkownika i jego preferencji związanych np. ze stopniem twardości materaca.

Porównaj materace do spania dostępne w naszym asortymencie. Wybierz spośród nich model, który będzie pasował do twojego łóżka i zapewni ci wysoki komfort podczas snu.
 

 

więcej

Materace - najczęściej zadawane pytania