Marker permanentny przydaje się wszędzie: w domu, szkole, biurze, w pralni, w magazynie, a nawet na budowie czy miejscu pracy w terenie. W naszym asortymencie można znaleźć najlepsze markery permanentne do różnych zastosowań.
Kolorowy lub czarny marker permanentny przyda się w każdym domu. W odróżnieniu od cienkopisów czy flamastrów, które służą do pisania na papierze, grube i cienkie markery permanentne nadają się do pisania po różnych powierzchniach. Można podpisywać nimi opakowania do zamrażarki, słoiki czy pudełka (np. markery Sharpie, Bic lub markery permanentne Kayet), a nawet znakować bieliznę do prania (np. pisak do tkanin Stadtler Lumocolor Laundry). Specjalne markery do płyt CD (np. marki Centropen) pozwolą opisać zawartość ulubionych płyt bez obaw o ewentualne uszkodzenie nośnika.
W szkole przydają się nie tylko suchościeralne markery do tablic. Kolorowe markery permanentne doskonale mogą się sprawdzić do przygotowywania plastycznych projektów szkolnych, podpisywania zeszytów, znakowania grzbietów segregatorów, uczniowskich krzeseł lub szafek.
Większość markerów permanentnych ma tusz wodoodporny, który można usunąć roztworem alkoholu lub innych rozpuszczalnikiem. Istnieją jednak markery atramentowe usuwalne na mokro (np. Marker Markal Dura-Ink WashAway) które łączą zalety klasycznych markerów permanentnych i zwykłych zakreślaczy lub mazaków. Ich tusz szybko wysycha i nie rozmazuje się, ale w razie potrzeby można łatwo usunąć go z powierzchni za pomocą mokrej ściereczki.
Markery permanentne przemysłowe są niezbędne w wielu miejscach pracy – na budowach, w magazynach, montowniach, warsztatach, a nawet hutach czy odlewniach. Podobne zastosowanie mają markery olejowe, jednak tusz profesjonalnego markera technicznego musi być bardziej trwały i odporny na czynniki chemiczne i fizyczne, w tym na wysokie i niskie temperatury Takie właściwości mają markery przemysłowe Markal i Bruynzeel. Niektóre z nich mają tusze trwałe nawet w temperaturze 1000°C.
Jeśli potrzebujesz markerów do domu, szkoły lub do pracy – nie szukaj dalej! U nas znajdziesz najlepsze markery czarne i kolorowe do wszystkich zastosowań!
13,00 zł - najniższa cena
16,79 zł - cena regularna
Markery, markery permanentne, markery suchościeralne, foliopisy, markery Sharpie, markery Toma, markery Posca, markery Kayet, markery Rawmark, markery artystyczne, markery alkoholowe, markery akrylowe, markery z farbą plakatową, markery olejowe, markery kredowe, markery akwarelowe, markery do szkła i ceramiki, promarkery, markery fluorescencyjne, markery dla dzieci
Markery permanentne – najczęściej zadawane pytania
Markery permanentne to pisaki podobne do mazaków czy flamastrów, jednak z wodoodpornym tuszem, którym można pisać na różnych powierzchniach – na folii, szkle, metalu, plastiku, tekturze itp.
Znak napisany markerem permanentnym długo się utrzymuje, zazwyczaj można go zmyć alkoholem etylowym, izopropanolem lub innym rozpuszczalnikiem. Marker permanentny słabo się jednak nadaje do pisania po papierze, szczególnie cienkim, ponieważ może „przebijać” na drugą stronę. Może jednak służyć do pisania po brystolu i tekturze, lub po papierze powlekanym folią.
Najpopularniejsze ich marki to markery permanentne Sharpie, Staedtler, Stabilo, Pentel, Edding i Bic.
W naszym asortymencie znajduje się wiele markerów permanentnych różniących się zastosowaniem. Przed wyborem markera odpowiedniego
Po pierwsze – czy marker ma być jednorazowy czy do ponownego napełniania tuszem? Istnieją markery, które można napełniać i specjalne tusze do markerów permanentnych. Takie rozwiązanie zapewnia dużą oszczędność, szczególnie przy intensywnym użytkowaniu markera;
Po drugie - kolor markera. Markery permanentne są dostępne w wielu kolorach, przede wszystkim w czarnym, niebieskim, zielonym i czerwonym. Można też kupić markery w innych barwach, choć nie są one tak popularne;
Po trzecie – ważna jest grubość markera. Dostępne markery permanentne mają końcówki o grubości od 0,5 do 5 mm. Gruby marker permanentny nadaje się do pisania i rysowania dużych znaków – do małych nie jest wystarczająco precyzyjny. Cienki marker permanentny (np. Sharpie Ultra Fine) podobnie jak cienkopis, nadaje się do tworzenia precyzyjnych napisów i podpisywania małych przedmiotów;
Po czwarte – do jakich zastosowania ma nadawać się marker? Czy ma być to marker do użytku domowego, biurowego czy przemysłowego? Istnieją specjalne markery do pisania po tkaninach czy porcelanie, a także markery techniczne, wykorzystywane w warsztatach, magazynach czy na budowach. Do podpisywania płyt i innych nośników danych nadają się specjalne markery CD, które nie niszczą tworzywa, z którego zrobione są płyty.
Po piąte – rodzaj tuszu. Markery permanentne mają tusze na bazie rozpuszczalników organicznych. Do użytku domowego i szkolnego warto wybierać te najmniej toksyczne, oznaczone jako niezawierające ksylenu ani toluenu (xylene-free i toluene-free). Warto też upewnić się, czy tusz markera nie uszkadza powierzchni z niektórych tworzyw.
Markery permanentne mają wiele zastosowań – przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba coś podpisać lub oznakować. Najczęściej używa się ich do: